Tisíc zážitkov a jedna stovežatá Praha

Ráno 28.apríla sme otvorili oči po dlhej nočnej jazde busom a privítala nás stovežatá Praha. Očarilo nás všetko: staré mesto, pamiatky ,množstvo inojazyčných turistov ,čistota v uliciach . . .

Po návšteve nemocnice Motole nám padli sánky. V pražskej ZOO sme sa väčšina vrátili do detských čias a niektorí našli spriaznené duše v živočíšnej ríši. Únavný pochod veľkomestom, pod taktovkou pána profesora Nagya, sme absolvovali s úsmevom a vtipom. V neprítomnosti nášho výborného sprievodcu sme sa zmohli akurát na chaos v metre. Naplnení zážitkami a s vybitou energiou sme nočnú jazdu domov zvládli s hlbokým spánkom a s pocitom spokojnosti.
 Zuzka 2.A

 Akcia menom Praha – je to niečo neopísateľné, niečo, kde zažijete skutočne veľa zábavy, ale i únavy. Vyrazili sme z LC o 23.00 hodine. Cesta autobusom bola neskutočne únavná, takže niektorí si pospali a ostatným sa náš Patrik postaral o dobrú osemhodinovú zábavu. Prvý deň v Prahe bol pre nás najnáročnejší, obehali sme rôzne pamiatky, ako boli námestia: Loretánske, Hradčanské, Hradné nádvorie. Samozrejme, nesmieme zabudnúť na výmenu stráží, cestu lanovkou na vyhliadkovú vežu Petřín, prvú cestu metrom ,nakoniec šantenie na hoteli a prípravu na ďalší náročný deň. Druhý deň po úžasných raňajkách sme sa vybrali do nemocnice Motole, kde sme videli skvelé oddelenia :chirurgické a krčné. Z nemocnice sme sa metrom presunuli na Václavské námestie, cez ktoré sme smerovali na Karlov most. Pofotili sme sa s černochmi, ktorí boli krásni, stretli sme mnoho inojazyčných zaujímavých ľudí. . No okolo piatej hodiny večer nasledovala ďalšia cesta na hotel, kde sme si oddýchli a mohli sme vyraziť do nočnej Prahy. Bolo to niečo neskutočne krásne, čo by sme mohli opísať do poslednej bodky. V sobotu sme sa presunuli loďou na Trójsky hrad, skadiaľ sme šli do ZOO – tam, kde naše triedy patria, cítili sme sa niektorí ako doma, zvieratá boli krásne. Stovežatú Prahu sme nakoniec museli opustiť, a tak večer sme išli ešte obehať obchodné centrum Chodov. Pokúpili sme a pokukali krásne veci, ktoré na Slovensku nenájdeme a budú nám pripomínať Prahu. Konečne cesta domov, tá bola úplne rovnaká ako na začiatku, až na to, že sme pospali ako ubité hrušky :D . No co vám ješte k tomu řekneme, proste na potešení velice dobrí.

Lucka 2.B

 Stovežatá??????

Kráčam ulicou a počítam. Jedna veža, druhá, tretia. Za chvíľku 28,29, 30. Už mám 87, tam ďalej 88 a 89. 126, 127... V diaľke vidím ďalšie, tak rezignujem na počty. Začínam si všímať iné veci. Loretánske námestie s Loretou, Černinský palác, Hradčianske námestie a Schvarzenbergov palác, socha T.G.Masaryka, výmena hradnej stráže, Prezidentský palác, Chrám sv. Víta, Vojtecha a Václava, kostol sv. Mikuláša. Václavák, Staromestské námestie s Orlojom a Týnskym chrámom a ešte stále trvajúcimi veľkonočnými trhmi. Karlov most a jeho sochy. Petřín? Pohľad neopísateľný. Národné divadlo, Vltava jej mosty a ostrovy. Vyšehrad, TV veža, Trojský zámok, Strahovský kláštor, Letenská pláň. V pozadí sa vynorí ZOO. Tam pôjdeme zajtra. Malé prečačkané trblietajúce sa obchodíky, električky, metro, vôňa pečenej klobásy........
A nočná Praha? Úžasná.
Exkurzia v nemocnici Motol, v najväčšej v strednej Európe. Pekná, dobre vybavená, zaujímavá. Platy sestier? To radšej neprezradím.

n.n.