Aktivity školy

Valentínska kvapka vo Veľkom Krtíši

V mesiaci február opäť naše dievčatá – K. Križanová a I. Fajčíková zo IV.A , spolu s absolventkou J. Ondrejkovou zabezpečovali zdravotnícky dozor  pri odbere krvi. Túto akciu organizuje Miestny spolok SČK vo Veľkom Krtíši v spolupráci s Mobilnou jednotkou HTO z Banskej Bystrice.  Už šiesty rok sa naši žiaci zúčastňujú jednotlivých odberov, kde spolu s p.

Pravda o drogách

Problémy boli, sú a vždy budú. Drogy boli, sú a vždy budú. Stali sa celosvetovým problémom. Čím viac sa zakazujú, tým ťažšie mladí ľudia odolávajú túžbe to neskúsiť. Drogy každoročne ničia a ruinujú milióny ľudských životov.

Čistý stred to nebol

Opäť podobný scenár ako vlani, 3. kolo v elektronických šípkach, Brezno, 16. február, ambícia postúpiť na majstrovstvá Slovenska. Do súťaže ako prví vstúpili naši chlapci v zložení Ľudovít Bobek III. A, Miroslav Bubenka III. A, Denis Horváth III. A, Jozef Bubenka IV.

Stretnutie 3 generácií v Dome remesiel

Naši študenti  z dobrovoľníckeho krúžku sa v období od októbra 2016 do februára 2017 zapojili do projektu organizovaného občianskym združením CVAK – Centrum vzdelávania, aktivity, kreativity s názvom: Nechoďte dnes na facebook, poďte do Domu remesiel!

Zdravoťáci pochovávali basu...

Potešiť, rozosmiať, roztancovať a možno i „rozplakať“ klientov DSS Libertas a denného stacionára Jánošík bolo našim cieľom. A preto sme sa pod vedením pani profesorky Murínovej rozhodli, že dňa 20.2.2017 si tento cieľ splníme. Program plný tanca, spevu, „ hraného plaču“ a zábavy potešil nejedného klienta. Celé predstavenie sa nieslo v duchu Fašiangov, karnevalových masiek a zábavy. Fašiangy predstavujú obdobie od Troch kráľov do Popolcovej stredy. Zlatým klincom programu bolo pochovávanie basy s dvoma farármi a autentickými „plačkami“. Pochovávanie basy je ľudová hra parodizujúca skutočný pohreb. Jej základným motívom je zákaz zábav počas nasledujúceho pôstu.

Denka II.A

Video - Lyžiarsky kurz 2017

Lyžiarsky výcvik

Toľko slnka si asi treba zaslúžiť, alebo vymodliť. Neviem či to celkom na nás sedí, každopádne celý týždeň sme mali prekrásne počasie a to sa v Tatrách bohvieako často nevidí. A asi to s tým slniečkom súviselo ale celý lyžiarsky bol super. Doprava - fajn, ubytovanie - fajn, strava - fajn, inštruktori - fajn a z prvákov sa stali fajn lyžiari. Proste nemalo to chybu, škoda že sme nemohli v Detskom raji ostať ešte týždeň.

Valentínska kvapka krvi...

Dňa 15.2. sme sa my žiaci Strednej zdravotníckej školy vybrali darovať krv. Bolo nás 16 žiakov a pani profesorka Mgr. Daša Murínová, ale kontrolou pani doktorky prešlo o jedného žiaka menej. Za zmienku stojí, že 8 žiakov darovalo túto vzácnu tekutinu po prvýkrát.

18.ples školy

Po osemnástykrát s tým istým scenárom, programom a na tom istom mieste - a možno práve preto taká výborná zábava. Aź do skorých ranných hodín sme neopustili tanečný parket a keby sa nebalila aparatúra ktovie dokedy by sme vydržali. Proste skvelé. Tí čo sa nezúčastnili, majú šancu opäť o rok a zatiaľ si motivačne môžu pozrieť foto + video...

Prvá etapa Valentínskej kvapky krvi ...

...sa konala netradične 2. februára 2017 vo štvrtok v priestoroch HTO VšNsP Lučenec.  Odber sa realizoval na mimoriadnu výzvu nemocnice kvôli akútnemu nedostatku krvi. Aj keď na rýchlo, zo dňa na deň, sa zmobilizovalo 18 žiakov školy, aby pomohli , možno aj zachránili život niekomu druhému.

Syndikovať obsah