Kultúrne

Stretnutie 3 generácií v Dome remesiel

Naši študenti  z dobrovoľníckeho krúžku sa v období od októbra 2016 do februára 2017 zapojili do projektu organizovaného občianskym združením CVAK – Centrum vzdelávania, aktivity, kreativity s názvom: Nechoďte dnes na facebook, poďte do Domu remesiel!

Zdravoťáci pochovávali basu...

Potešiť, rozosmiať, roztancovať a možno i „rozplakať“ klientov DSS Libertas a denného stacionára Jánošík bolo našim cieľom. A preto sme sa pod vedením pani profesorky Murínovej rozhodli, že dňa 20.2.2017 si tento cieľ splníme. Program plný tanca, spevu, „ hraného plaču“ a zábavy potešil nejedného klienta. Celé predstavenie sa nieslo v duchu Fašiangov, karnevalových masiek a zábavy. Fašiangy predstavujú obdobie od Troch kráľov do Popolcovej stredy. Zlatým klincom programu bolo pochovávanie basy s dvoma farármi a autentickými „plačkami“. Pochovávanie basy je ľudová hra parodizujúca skutočný pohreb. Jej základným motívom je zákaz zábav počas nasledujúceho pôstu.

Denka II.A

18.ples školy

Po osemnástykrát s tým istým scenárom, programom a na tom istom mieste - a možno práve preto taká výborná zábava. Aź do skorých ranných hodín sme neopustili tanečný parket a keby sa nebalila aparatúra ktovie dokedy by sme vydržali. Proste skvelé. Tí čo sa nezúčastnili, majú šancu opäť o rok a zatiaľ si motivačne môžu pozrieť foto + video...

Šťastný a pokojný nový rok 2017

V takomto znení sa niesli želania aj posledný predvianočný deň na škole.  Mikuláš s anjelikmi a čertíkmi z 2. A triedy odovzdal žiakom z jednotlivých tried, učiteľom a všetkým zamestnancom školyv malé lístočky vianočnej pošty...

Aj pacienti v nemocnici mali Vianoce

Čaro Vianoc robí zázraky a má svoje miesto aj v nemocnici. Nie všetci ľudia mali to šťastie stráviť najkrajšie sviatky v roku doma a vychutnávať si vianočnú atmosféru pokoja, radosti a štedrosti. Preto sme sa snažili pár dní pred vianocami 22. decembra 2016 aj my, žiaci 3.A a 3.B triedy, spríjemniť predvianočné chvíle pacientom v nemocnici.

Od Lucie do Vianoc...

Na Kateru, na Ondreja,  Luciu, čarovania, zariekania ožijú....týmito slovami sme oživili tradície „stridžích dní“, ktoré trvajú od Kataríny do Vianoc.

Stužková slávnosť 4.A triedy

V piatok 2.decembra 2016 sa žiaci 4.A triedy dočkali dlhoočakávaného večera, ktorým bola stužková slávnosť. Dievčatá sa prezliekli do spoločenských šiat a chlapci do oblekov. Vďaka spolupráci 4.A, ktorá zorganizovala famózny program, kde nemohli chýbať folklór,mažoretky,chlapci prelezlečení za dievčatá, plno tanca a zábavy. Aj vďaka triednej profesorke Evke Czakovej a rodičom dopadol tento večer nezabudnuteľne. Vryl sa každému do sŕdc a zanechal v nás tie najkrajšie a nezabudnuteľné  spomienky.
Timea, 4.A

Mikuláš, Mikuláš, čo v tom vreci máš ...?

Píše sa 6. deň v mesiaci December. Deň, kedy sme klientom domova dôchodcov urobili veľkú radosť a pripomenuli im posolstvo svätého Mikuláša.
Mikuláš s anjelmi prichystali klientom menšie prekvapenie,  napiekli sladké medovníky a vyčarili im úsmev na perách.

Stužková slávnosť 4.B

Dámy v krásnych pestrých róbach, páni v elegantných oblekoch, rozsvietená Reduta.

Dňa 25 .novembra 2016 o 18:00 sa v lučenskej Redute uskutočnila stužková slávnosť našej 4.B . Tento nádherný večer nám ostane zarytý v pamäti do konca života, pretože roky na strednej škole sú tie najkrajšie, plné mnohých krásnych zážitkov a naša stužková bola jedným z nich .

Veľká sláva

Stredná zdravotnícka škola Lučenec si   pripomenula 70. výročie svojho vzniku celoslovenskou konferenciou s názvom Budúcnosť zdravotníckych škôl na Slovensku. Školu navštívilo takmer sto hostí. Pre každého bola pripravená taštička s prezentmi a publikáciou približujúcou jeden školský rok na lučenskej zdravotke. Okrem odborného programu bola pre hostí pripravená prehliadka školy a samozrejme občerstvenie. Témou prednášok bolo interaktívne vyučovanie  v odborných a všeobecno-vzdelávacích predmetoch, elektronizácia školskej administratívy,

Syndikovať obsah