Iné

Stretnutie 3 generácií v Dome remesiel

Naši študenti  z dobrovoľníckeho krúžku sa v období od októbra 2016 do februára 2017 zapojili do projektu organizovaného občianskym združením CVAK – Centrum vzdelávania, aktivity, kreativity s názvom: Nechoďte dnes na facebook, poďte do Domu remesiel!

Video - Lyžiarsky kurz 2017

Zdravotná výchova pre tých najmenších

Žiaci našej školy sa zapojili do projektu ,,Dorotka a jej priatelia“ pre deti MŠ, ktorý realizuje Mládež Slovenského Červeného kríža. Máme vyškolených koordinátorov projektu a to Gubániho F. z 3. B triedy a Blahútovú J. z 3. A triedy, ktorí sa minulý rok zúčastnili týždňového pobytu vo Vysokých Tatrách a načerpali tam vedomosti a inštrukcie ako s deťmi v oblasti zdravotnej výchovy pracovať. Už druhý rok pod vedením PhDr. Drugdovej a našich koordinátorov pravidelne raz do mesiaca navštevujeme vybrané MŠ a s deťmi predškolského veku riešime problémy kamarátky Dorotky, ktorú raz bodla osa, inokedy  ju bolelo bruško alebo si popálila prst a potrebuje pomoc.

Lučenčanka Viola prežila Mengeleho pokusy

,,Rozdeľoval nás doktor Mengele. Išli sme s mamičkou, spýtal sa, koľko mám rokov, a keď som mu povedala, udrel do mojej mamičky, ktorá spadla a kotúľala sa na zemi a mňa dal na stranu života. A teraz som bohužiaľ tu a nenájdem si miesto, lebo ma to stále, stále prenasleduje.

S dierkovanou loptičkou

Na obvodnom kole vo florbale žiačok stredných škôl  23.1. 2017 si bojovať o víťazstvo trúfli len dve najflorbalovejšie školy. V zápase hranom na tri tretiny po 20 minút sme sa stretli s dievčatami zo SOŠ technickej Lučenec.

Meranie krvného tlaku v DSS

Vo štvrtok 26. januára sme my tretiaci Strednej zdravotníckej školy v Lučenci pre klientov DSS Libertas uskutočnili prednášku o ochorení, ktorým trpí každý tretí človek, teda o hypertenzii, spojenú s meraním krvného tlaku.

Náš žiak bodoval v angličtine

Náš žiak bodoval v angličtine

Náš žiak bodoval v angličtine

Náš žiak bodoval v angličtine

Dňa 18. januára sa na Gymnáziu B. S. Timravy v Lučenci konalo okresné kolo olympiády v anglickom jazyku v kategórii 2D. Vyslali sme naň víťaza školského kola, Dávida Kováča z II.A, a pevne sme verili, že zabojuje a preukáže svoje schopnosti naplno. Stalo sa. 
Dávid sa vrátil zo súťaže úspešne, s víťazným úsmevom a diplomom za vynikajúce 1. miesto. Ako postupujúci víťaz sa zúčastní krajského kola, kde sa pokúsi zopakovať
Syndikovať obsah